Jak zrobić podłogi z żywicy własnymi rękami

 

Zastosowanie posadzki żywiczne w budownictwie może znacznie skrócić czas i zasoby, w przeciwieństwie do przestarzałych metod. Dzięki specjalnemu składowi tego materiału każdy rzemieślnik jest w stanie stworzyć gładką i mocną powierzchnię, na której nie będzie szwów.

Dzięki specjalnej technologii produkcji podłogi z żywicy w Legnicy nawet początkujący budowniczy lub osoba bez specjalnego wykształcenia poradzi sobie z tym zadaniem. Wystarczy postępować zgodnie ze wszystkimi etapami nalewania i zwracać uwagę na niuanse tego procesu.

Rodzaje konstrukcji podłóg samopoziomujących

Zanim zaczniesz projektować wnętrze, powinieneś wybrać określony styl i kolor podłogi. Gdy tylko stało się dostępne i opłacalne stworzenie podłóg z żywicy własnymi rękami, mistrzowie zastosowali tylko jednolite kolory, w których dominowały odcienie szarości lub kremu. Później projektanci wnętrz połączyli swoją wyobraźnię z tym procesem, dzięki czemu wiele domów i mieszkań tworzy posadzki żywiczne wzorami.

Nie było to jednak ograniczenie, ponieważ kilka lat później budowniczowie byli zaskoczeni nową technologią podłogi z żywicy we Wrocław, która pozwala tworzyć podłogi 3D w Katowicach własnymi rękami. Ten efekt stworzy iluzję, że pod twoimi stopami znajduje się prawdziwe dno oceanu, zielone pole, kamyki lub jakikolwiek inny projekt. Goście domu lub mieszkania z tak niezwykłą podłogą nie opuszczą właścicieli pokoju bez zaskoczonego wyglądu i komplementów.

Jak wybrać grubość podłogi z żywicy

Jednym z głównych i ważnych celów budowniczego jest określenie grubości podłogi z żywicy w Krakowie. Aby to zrobić, określ najwyższy i najniższy punkt podłogi. Jeśli używasz szybko utwardzającego się lub bazowego materiału, musisz dodać co najmniej 5 mm do wcześniej uzyskanego wyniku. Następnie rozpoczyna się oznaczanie wykonanych pomiarów na ścianach za pomocą poziomicy laserowej. Zamiast oznaczeń możesz także umieścić specjalne sygnały nawigacyjne.

Często zdarza się, że wśród narzędzi budowlanych może nie znajdować się poziom ani latarnie. W takim przypadku możesz użyć prostszego sposobu:

  • ustalić w niezbędnych punktach śruby samogwintujące na tej wysokości, na której przechodzi poziom nalewania;
  • następnie konieczne jest wkręcenie kątowników na długości 10 lub 15 cm od ścian;
  • następnie testy porównawcze są instalowane wzdłuż osi, która przechodzi na środku pokoju w odstępie 1 metra między rzędami sygnałów nawigacyjnych.

Ostateczny horyzont przyszłej podłogi powinien znajdować się powyżej najwyższego punktu na wysokości 0,3 lub 0,5 cm. Również tutaj należy wziąć pod uwagę możliwy skurcz materiału po długim czasie użytkowania. Podczas pracy z wykańczającymi prostownicami cienkowarstwowymi z reguły grubość warstwy musi być wyświetlana indywidualnie.

Aby uzyskać gładką, ale dość szorstką bazę, eksperci zalecają utworzenie warstwy o grubości 1-2 mm. Jeśli zauważono nieznaczne różnice do 20 mm, należy wybrać najwyższy punkt i podnieść podłogę do jego poziomu. Na tym etapie nie możesz martwić się o możliwy skurcz i nie zaopatrz się. Wynika to z faktu, że mieszanki wykończeniowe nie należą do skurczu.

Etapy wypełniania podłogi

Musisz poprosić o pomoc co najmniej dwie osoby z góry i rozdzielić obowiązki: pierwszy przygotowuje mieszankę, drugi wylewa, a trzeci równomiernie rozprowadza masę za pomocą żelazka lub szpatułki. Następnie musisz wykonać następującą sekwencję działań:

  • instalacja ogranicznika w otworze na drzwi;
  • wypełnienie masy paskami, których szerokość nie powinna przekraczać 50 cm, pierwszym paskiem znajduje się w pobliżu ściany naprzeciwko wejścia;
  • naprzemiennie wlej następujące paski, rozprowadzając je żelazkiem lub szpachelką;
  • wylana warstwa powinna być przetwarzana przez wałek napowietrzający, który niszczy pęcherzyki powietrza (podczas przetwarzania należy założyć kraskostupy – obuwie z kolcami na podeszwie);
  • pokryć powierzchnię polietylenem i poczekać czas ustawiony na samowyrównanie, który jest określony przez producenta masy.

Łatwo jest zrobić podłogi żywiczne w Rzeszowie  własnymi rękami, najważniejsze jest ścisłe przestrzeganie instrukcji i nie odbieganie od przyjętych norm w budownictwie.

Może ci się spodobać

Was ist ein selbstnivellierender Boden?

Selbstnivellierende Böden – was ist das? Es gibt keine eindeutige Antwort, 3d Böden Wolfenbüttel da es zwei Haupttypen von selbstnivellierenden […]

Ściany szpachlowe: prawidłowy algorytm działań

Profesjonalne wykończenie wnętrz Funkcją wykończenie wnętrz startowej bazowej jest wyrównywanie. W większości przypadków materiał nakłada się na: Betonowa nawierzchnia;  cegła; […]

Posadzki żywiczne w Ustroń