Jak prawidłowo wypełnić posadzki żywiczne

Podłogi samopoziomujące są od wielu lat bardzo popularne wśród projektantów i konstruktorów wnętrz. Wynika to z łatwości wykonania, ponieważ technologia samopoziomującej podłogi jest bardzo prosta i przejrzysta.
Z tego powodu zarówno początkujący mistrz, jak i osoba bez odpowiedniego wykształcenia poradzą sobie z tym zadaniem. Jeśli dokładnie postępujesz zgodnie z instrukcjami i przestrzegasz proporcji, wynik końcowy z pewnością Ci się spodoba.
Narzędzia i materiały do ​​samopoziomującego montażu podłogi
Konieczne jest staranne przygotowanie się do robót budowlanych z całą odpowiedzialnością, aby dalej nie było konieczne korygowanie błędów lub przetwarzanie od nowa. Aby tego uniknąć, należy wcześniej przygotować i przetestować niezbędne narzędzia. Przed wylaniem podłóg samopoziomujących w Kołobrzegu należy kupić następujące materiały:

 • wałek lub specjalna szczotka;
 • wałek z igłami;
 • szpatułka;
 • wiertarka, w obecności której znajduje się dysza „mikser”;
 • dwa wiadra budowlane, których objętość jest nie mniejsza niż 20 litrów;
 • tynk na bazie cementu;
 • posadzki żywiczne do stworzenia podłogi;
 • gleba o głębokiej penetracji.

Jeśli jesteś przekonany o łatwości serwisowania i jakości wszystkich narzędzi, możesz zacząć wypełniać podłogę masową.

Posadzki żywiczne technologia wypełniania podłóg

Cała praca jest wykonywana w kilku krokach, z których każdy jest bardzo ważny i nie powinieneś przegapić co najmniej jednego z nich.
Na początek należy przygotować powierzchnię, na której w przyszłości będzie podłoga masowa. Obszar powinien być oczyszczony z brudu i gruzu, po czym można rozpocząć gruntowanie. Ten etap należy przeprowadzić w dwóch warstwach, które powinny być dobrze wysuszone.
Ponieważ materiał na podłogi żywiczne w Bydgoszczy jest uważany za dość płynny, konieczne jest dokładne zamknięcie i zamknięcie wszelkich pęknięć, nawet tych najmniejszych. Aby zapobiec wypływaniu roztworu poza wymagany obszar, wzdłuż drzwi budowany jest wałek gipsowy. Teraz przygotowanie powierzchni jest zakończone. Następnie wymuś masę podłogi samopoziomującej w Gdańsku, co należy wykonać wyraźnie zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.
Po zmieszaniu roztworu możesz przejść do etapów nakładania roztworu wyrównującego, który jest używany przez 20 minut. Znajdź co najmniej dwie osoby, między którymi możesz rozdzielić obowiązki i zabrać się do pracy:

 1. Wypełnienie w paski. Pierwszy pasek materiału znajduje się wzdłuż ściany naprzeciwko drzwi. Szerokość pasków powinna być większa niż 50 cm dziennie.
 2. Następnie musisz kontynuować sekwencyjne wypełnianie pasków. Równomiernie rozprowadź warstwę wyrównującą szpachelką lub specjalnym prasowaniem. Wszelkie luki lub pęknięcia muszą być wypełnione, aby uzyskać gładką i równomierną teksturę.
 3. Pozbycie się bąbelków. Po wypełnieniu warstwy należy ją potraktować wałkiem z igłami, które uwolnią woły powietrzne na powierzchni masy. Podczas tej procedury nie można poruszać się w zwykłych butach, należy kupić wkładki. Te buty są wyposażone w specjalne kolce, które nie zaszkodzą przyszłej podłodze.
 4. Suszenie powierzchni. Pozostaje tylko czekać, aż materiał się wyrówna i wyschnie. Proces ten może potrwać kilka godzin lub nawet dni, a dokładny czas określony w instrukcjach producenta dla mieszanki do posadzek samopoziomujących.

Po całkowitym wyschnięciu podłogi nie zapomnij sprawdzić powierzchni pod kątem pęcherzyków powietrza lub nierówności.

Technologia podłóg 3D

Podłogi żywiczne w Szczecinie to świetna okazja, aby zmienić wnętrze domu w coś niezwykłego, ponieważ można zastosować absolutnie dowolny realistyczny obraz 3D na wysuszonej warstwie powierzchniowej.
Aby utworzyć podłoga z żywicy 3D, musisz najpierw wykonać wszystkie powyższe prace. Następnie należy zamówić żądany obraz w drukarni nieco więcej niż całą powierzchnię pokoju, którą należy położyć na podłodze i wygładzić suchą szmatką lub wałkiem.
Kiedy obraz jest poprawnie i wyraźnie umiejscowiony, konieczne jest nałożenie przezroczystej warstwy szpachelką. Po kilku dniach wysycha i można rozprowadzić wykończenie lakierem ochronnym, który nakłada się na dwie warstwy.

Może ci się spodobać

Was ist ein selbstnivellierender Boden?

Selbstnivellierende Böden – was ist das? Es gibt keine eindeutige Antwort, 3d Böden Wolfenbüttel da es zwei Haupttypen von selbstnivellierenden […]

Ściany szpachlowe: prawidłowy algorytm działań

Profesjonalne wykończenie wnętrz Funkcją wykończenie wnętrz startowej bazowej jest wyrównywanie. W większości przypadków materiał nakłada się na: Betonowa nawierzchnia;  cegła; […]

Posadzki żywiczne w Ustroń