Jak obliczyć metry kwadratowe podłogi

Zarówno prace budowlane, jak i naprawcze są nie do pomyślenia bez wcześniejszych obliczeń. Aby wiedzieć, ile materiału może być potrzebne, rzemieślnicy muszą wziąć pod uwagę liczbę metrów kwadratowych każdego pokoju, a także obliczyć wymiary ścian, sufitu i obliczyć metry kwadratowe podłogi. Jak zrobić to dobrze, powiemy w dalszej części tego artykułu.

Jakie obliczenia będą potrzebne do ustalenia powierzchni podłogi

Tylko nie pytaj powierzchni podłogi o obwód. Jeśli pamiętasz lekcje matematyki i prezentujesz dla jasności podłogę jako prostokąt, obwód jest wynikiem dodania długości wszystkich boków tej figury. Numer ten będzie potrzebny do zakupu listew przypodłogowych. Aby obliczyć wypełnienie podłogi, należy znaleźć jego powierzchnię, tj. Pomnożyć długość (A) przez szerokość (B):

S = A x B.

Ważne jest, aby wykonywać pomiary wzdłuż jednej linii. Lepiej jest położyć centymetr na podłodze, ponieważ ściany w pokoju można wygiąć. A jeśli wzdłuż nich znajdują się ciężkie meble, wówczas pomiary wykonuje się zwykle równolegle do ścian. Głównym warunkiem w tym przypadku jest konieczność prostego pociągnięcia taśmy.

Czego szukać

 1. Ustalając koszt podłoga z żywicy na 1 metr kwadratowy, należy wziąć pod uwagę grubość jastrychu podczas obliczania.
 2. Ilość zakupionej mieszanki zależy bezpośrednio od gęstości wskazanej na torebkach z nią.
 3. Ważne jest, aby cała grubość warstwy została wylana na raz – za jednym razem, a nie w kilku krokach. Ponieważ w tym przypadku występują napływy i nierówności ze względu na ryzyko złuszczania. A jeśli to już zostało zrobione, powierzchnia pierwszej warstwy jastrychu będzie musiała być przygotowana do wylewania w taki sam sposób, jak przygotowany wcześniej i podstawa.

Zużycie podłogi z żywicy na m2

Zauważ, że jeśli mnożenie jest nierówną liczbą, liczba jest zaokrąglana w górę. Jeśli więc w rezultacie masz 20 357 m², powinieneś zaokrąglić tę wartość do 20,5 m².

Aby poprawnie obliczyć podłogę z żywicy w Olsztynie, musisz określić:

 • S – powierzchnia podłogi;
 • H oznacza grubość układanej warstwy;
 • P to gęstość zakupionej mieszaniny.
 • Ostatni parametr jest zwykle wskazany na opakowaniu.

Wzór, według którego można obliczyć koszt mieszanki do podłogi z żywicy, wygląda następująco:

Zużycie = S x H x P

A jeśli następnie podzielisz wynik przez wagę jednego opakowania, będziesz wiedział, ile trzeba wypełnić podłogę.

Muszę powiedzieć, że w domach prefabrykowanych podstawa podłogi ma czasami nachylenie. Należy to również wziąć pod uwagę. Będziesz musiał obliczyć w następujący sposób:

P = (S x H + (S x h) / 2) x P

W tym wzorze h jest rozmiarem różnicy wysokości podstawy.

Co jeszcze zależy od zużycia podłogi z żywicy

Na zużycie podłogi z żywicy w Elblągu wpływa również to, jak powinna ona wyglądać, ponieważ będzie zależeć od użytego materiału. Na przykład dla podłogi „pod marmurem” wystarczy uzyskać dwa rodzaje mieszania, ponieważ ta podłoga ma tylko 2 warstwy, a projekt 3D wymaga od 5 do 7 warstw.

Ale na liczbę mogą mieć wpływ inne rzeczy:

 1. Część mieszaniny zostanie wykorzystana jako podkład, aby zapewnić maksymalną przyczepność między warstwami powłoki. Dlatego należy wziąć pod uwagę, że na każde 4 m podłogi wydaje się dodatkowo około 1 kg mieszanki.
 2. Jak płaski fundament w pokoju. Na przykład przy różnicy 4 mm konieczne jest już wykonanie 3 dodatkowych warstw.
 3. Obecność porowatości. Wymaga to również dodatkowej warstwy.
 4. Obecność pęknięć, dziur itp.
 5. Wymóg dotyczący wyglądu. Zatem powierzchnia „lustrzana” wymaga więcej surowca, a w konsekwencji wpłynie na całkowity koszt.

Czy można zaoszczędzić, tworząc posadzki żywiczne

Mówiąc o tym, jak obliczyć koszt podłogi z żywicy w Gdańsku na metr kwadratowy, nie można zignorować tematu możliwości oszczędzania podczas tego procesu.

Istnieją na przykład skuteczne opcje zmniejszania grubości warstwy wykończeniowej. Jednocześnie nie pogarsza się ani wygląd, ani inne cechy tego pokrycia. Jest to podstawowa warstwa, która pozwala znacznie zmniejszyć ilość mieszanki wymaganej do wykończenia.

Wykonany jest z polimeru zmieszanego z drobnym piaskiem kwarcowym i ułożonego jako podstawa. Wyrównuje to istniejące nieprawidłowości, a także zmniejsza wynikające z tego zużycie mieszanki na metr kwadratowy.

Może ci się spodobać

Was ist ein selbstnivellierender Boden?

Selbstnivellierende Böden – was ist das? Es gibt keine eindeutige Antwort, 3d Böden Wolfenbüttel da es zwei Haupttypen von selbstnivellierenden […]

Ściany szpachlowe: prawidłowy algorytm działań

Profesjonalne wykończenie wnętrz Funkcją wykończenie wnętrz startowej bazowej jest wyrównywanie. W większości przypadków materiał nakłada się na: Betonowa nawierzchnia;  cegła; […]

Posadzki żywiczne w Ustroń